Table of Contents

پارک جنگلی کشپل

پارک جنگلی کشپل

پارک جنگلی کشپل در استان مازندران یکی از تفریحگاه‌های مهم و همچنین از پارک‌های جنگلی با طبیعت بسیار زیبا در شهرستان نور است. این پارک جنگلی در چمستان مسیر ییلاقی لاویج و در فاصله ۲.۵ کیلومتری شهر چمستان و در ابتدای جاده آسفالته لاویج از سمت چمستان قرار گرفته است. وسعت این جنگل در حدود ۷۲۰۰ متر مربع می‌باشد.

ویژگی‌ها و پوشش گیاهی

پارک جنگلی کشپل از چندین گونه پوشش گیاهی و جنگلی تشکیل شده است. از این گونه‌ها می‌توان به درختان و گیاهان توسکا، لرک، بلوط، افرا، ممرز و انجیلی اشاره کرد. علاوه بر پوشش گیاهی زیبا و منحصربفرد، رودخانه‌ها و چشمه‌های زلال و شفاف آن، منظره بسیار زیبایی را در این جنگل زیبا خلق کرده است. به همین سبب هر سال تعداد زیادی توریست و گردشگر برای تفریح و سرگرمی به این مکان سرازیر می‌شوند.

جنگل‌های کشپل از تنوع زیاد گونه‌های گیاهی و درختان گوناگون برخوردار است. به طوری که در هر ناحیه آن چشمه‌سارانی از دل زمین می‌جوشد. علاوه بر آن، این منطقه در هر فصلی از سال از میوه‌های وحشی و جنگلی خاصی برخوردار است. بهار با شکوفه‌های سفید، تابستان یکسره سبز و پاییز هزار رنگ آن جلوه‌های طبیعی آن به شمار می‌رود.

امکانات پارک جنگلی کشپل

چشمه‌های پرآب منطقه کشپل شرایط را برای تفریح مهیا ساخته و شهرداری چمستان تاسیسات و تسهیلات پراکنده‌ای از قبیل آلاچیق، حصار نرده‌ای، پله‌سنگی، فروشگاه مواد غذایی و کته‌کبابی، پارک بازی برای بچه‌ها و زمین بازی فوتبال و والیبال و سرویس بهداشتی فراهم کرده است.

پارک جنگلی کشپل در حاشیه زیبای رود لاویج، با چشمه‌های پرآب خود و همچنین امکانات نسبی اقامتی، رستوران، قهوه‌خانه سنتی، سرویس بهداشتی و محل بازی کودکان، از جاذبه‌های گردشگری زیبا و دیدنی چمستان است. این امکانات باعث می‌شود که هنگام تفریح و اقامت در آن، اوقات خوشی را سپری کنید.

مسیر دسترسی به پارک جنگلی کشپل

جنگل کشپل در بدو ورود به چمستان، در جاده لاویج واقع شده است. چشمه و درختان به‌هم گره خورده جنگل در این منطقه، تابلویی زیبا و منحصربفرد از طبیعت را در پیش چشم بینندگان ترسیم کرده است.

منبع wikipedia

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
برچسب ها:
نوشته های مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گالری تصاویر

ویزیت مازندران در اینستاگرام