Table of Contents

هفت آبشار تیرکن

هفت آبشار

هفت آبشار واقع در شهرستان بابل استان مازندران یکی از طبیعت‌های بهشت گونه ایران و مازندران می‌باشد. همانطور که از نامش پیداست از هفت آبشار بزرگ و کوچک در مجاورت روستای تیرکن از توابع دهستان درازکلا بابل تشکیل شده است.

به گفته برخی منابع ، هفت آبشاردر مرز بین شهرستان بابل و سوادکوه قرار دارد.

آشنایی با هفت آبشار

از آنجاییکه این آبشارها در نزدیکی روستای تیرکن واقع شده به آن هفت آبشار تیرکن نیز می‌گویند. پس از یک پیاده روی 3 کیلومتری در دل جنگل و مرتع کالبکوشت به اولین آبشار این مجموعه خواهید رسید. آبشار اصلی این مجموعه ارتفاعی 9 متری دارد و حوضچه زیر آن برای آب تنی بسیار مناسب و دلپذیر است. این منطقه که وسعتی ۲۰۰ هزار کیلومتری دارد پر از درختانی نظیر درخت انجیل، ممرز، کهلو، افرا، توسکا، ازگل و شیردار می‌باشد. اما متاسفانه در سال‌های اخیر گونه‌های گیاهی وولی، نمدار و ملج به خاطر انگل کرم درخت خوار از بین رفته اند.

تفریحات رایج در جنگل و آبشارها

پیک نیک

 وقت گذرانی در کنار جریان آب در حالی که در دل یک جنگل بکر هستید و گوش جان فرا دادن به آن بسیار لذت بخش و انرژی دهنده است. وجود جنگل و حوضچه‌های این آبشار گردشگران را به پیک نیک کردن سوق می‌دهد.

آب بازی

 در فصل گرم و آفتابی تابستان می‌توان به یاد دوران کودکی زمانی را برای آب بازی اختصاص داد و لحظات به یاد ماندنی را برای خود خلق کرد. روزهای گرم برای آب بازی در حوضچه‌های آن بسیار لذت بخش است. در ضمن لباس اضافه فراموش نشود.

جنگل نوردی

جنگل‌های موجود در اطراف آبشارها بسیاری از گردشگران را به جنگل نوردی و قدم زدن در میان جنگل تشویق می‌کند.  همین باعث می‌شود لحظات به یاد ماندنی برای خود ثبت کنید. در واقع برای رسیدن به آبشار هم ملزم به پیاده روی در جنگل هستید، پس تا می توانید لذت ببرید. حتی ممکن است در این پیاده روی، با افراد محلی برخورد کنید که محصولاتی برای فروش دارند. می‌توانید به عنوان توشه راه، از آن ها خرید کنید.

عکاسی

جنگل، آبشارهای کوچک و بزرگ و حوضچه ای مملوء از آب، این ها بهترین سوژه برای قرار گیری در قاب دوربین شما هستند. پس دست به کار شوید و تصاویری از این همه زیبایی برای خود ثبت کنید تا خاطرات سفر برایتان همیشگی شود.

بهترین فصل سفر

فصل بهار و پاییز بهترین زمان برای رفتن به هفت آبشار زیبا می‌باشد. در فصل بهار به علت بارندگی آبشارها پر آب تر هستند و درختان جوانه می‌زنند. فصل تابستان نیز شرجی و گرمایی آزار دهنده دارد ولی می‌توانید در حوضچه ها به آب تنی بپردازید. در فصل پاییز که زیباترین فصل برای بازدید از این طبیعت شگفت انگیز می‌باشد، زمین با برگ‌های رنگارنگ درختان فرش شده و جنگلی هفتاد رنگ را پیش رو خواهید داشت. اما در زمستان با هوایی سرد و برفی روبه‌رو خواهید شد. پیشنهاد می‌شود که در این طبیعت زیبا به کمپ زدن بپردازید یا به پیاده‌روی و جنگل‌نوردی در دل جنگل‌های لفور بروید.

منبع touristgah

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
برچسب ها:
نوشته های مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گالری تصاویر

ویزیت مازندران در اینستاگرام

آخرین نوشته ها