صفحه اینستاگرام

سفر در پاییز

سفر در فصل پاییز شور و اشتیاق دیگری دارد.در این فصل که طبیعت زیبایی هایش را بیش از پیش به نمایش می گذارد خوراک عکس های زیبا و به یادماندنی خواهد بود. سفر در فصل پاییز حال و هوای خاصی دارد و مطمئنا همه دوست داریم در این فصل دل به دریا زده و کوله بار سفر ببندیم… برای سفر در فصل پاییز به دلیل تغییرات غیر منتظره در شرایط آب و هوایی لازم است نکاتی را در نظر داشته باشید که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.

چک کردن مداوم شرایط جوی و آب و هوا

فصل پاییز ، یکی از جذاب ترین فصل های سال است فصل رنگ های زیبا که در همه جای شهرها چشم اندازی زیبا و دل نواز بوجود آورده. پاییز نه گرمای طاقت فرسا تابستان را دارد نه سرمای سخت زمستان بلکه آب و هوای معتدل آن روح و جسم انسان را نوازش می کند شاید شما هم بارها از پنجره خانه تان بیرون را تماشا کرده و خنکی این فصل زیبا شما را به بیرون از خانه کشانده و در همان لحظه به فکر سفری دلچسب افتاده باشید. اما قبل از عزیمت برای سفر به دلیل شرایط جوی ناپایدار در بیشتر نقاط ایران و مازندران حتما از وضعیت آب و هوا مطلع شوید و از طریق منابع هواشناسی معتبر کنترل های لازم جهت شرایط جوی پیش رو را در نظر بگیرید.

همراه داشتن داروهای ضدحساسیت، مرطوب کننده و غیره

وقتی از آلرژی صحبت می کنیم همه ما یاد فصل بهار میفتیم و در تصورمان آلرژی در فصل بهار به دلیل شکوفه زدن گل ها بیشتر است اما باید بگوییم در فصل پاییز نیز به دلیل گرده افشانی گل ها و قارچ ها حساسیت فصلی بیشتر می شود تا جاییکه ممکن است آنرا با سرما خوردگی اشتباه بگیرید پس سعی کنید در فصل پاییز در صورت خارش های سطحی گلو و یا آبریزش بینی و … دارو های ضد حساسیت استفاده کنید و درصورت بیشتر شدن علائم حتما به پزشک رفته تا در سفر دچار کسلی و بی حالی نشوید.

آگاهی از شرایط گرمایشی محل اقامت در مقصد

یکی دیگر از مهم ترین اقداماتی که قبل از رسیدن به شهر مقصد به ویژه در فصل پاییز باید در نظر بگیرید رزرو اقامتگاه می باشد تا دچار سراسیمگی نشوید.در نتیجه توصیه می شود برای اقامت در هر مکانی که مد نظر دارید از سیستم گرمایشی آن مطلع شوید تا بتوانید اقامتی دلچسب و خاطره انگیز داشته باشید.

رعایت اصول ایمنی لازم در مورد خودروی شخصی

بر اساس گزارش ها در جاده های  ایران و مازندران ، با وجود بارندگی های مکرر و عدم رعایت نکات ایمنی منجربه افزایش تصادفات شده از این رو کنترل کلیه قطعات ماشین بسیار مهم می باشد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

اطمینان از کیفیت و سلامت لاستیک ها یکی از اصلی ترین اقدامات می باشد.
حتما از سالم بودن تیغه برف پاک کن های جلو و عقب مطمئن شوید.
در طول مسیر فاصله ایمنی را با ماشین جلویی رعایت کنید.
در ابتدا بارندگی زمین ها لغزنده تر هستند با احتیاط رانندگی کنید.
در ارتفاعات معمولا بارش باران همراه با مه خواهد بود که امکان دید در فواصل طولانی تر کاهش می یابد با احتیاط و کاهش سرعت رانندگی کنید.

به همراه داشتن لباس مناسب

سعی کنید بیشتر در این فصل از لباس هایی استفاده کنید که علاوه بر گرما، ضد آب باشند تا در صورت بارندگی آب به داخل لباس شما نفوذ نکند و دچار استخوان درد و سرما خوردگی نشوید.توصیه می شود حتما چتر به همراه داشته باشید.کفش مناسب یکی از مهم ترین ملزومات سفر می باشد در این فصل زیبا همه ما دوست داریم بر روی برگ های خیس پاییزی قدم بزنیم لذا سعی کنید کفشی را انتخاب کنید علاوه بر راحتی و سبکی ، کمی ساق داشته و ضد آب باشد تا آب داخل پایتان نفوذ نکند.

و در پایان اینکه چناچه هوا در شرایط جوی پایدار هم بود سعی کنید کنار رودخانه و دره ها اتراق نکنید.