چشمه آب گرم ازرو

  1. ویزیت مازندران
  2. جاذبه های گردشگری
  3. چشمه آب گرم ازرو
چشمه آب گرم ازروReviewed by Moeinpro on Apr 21Rating: 4.5

چشمه آب گرم ازرو

آب گرم ازرو بابل که از آن به نام آب معدنی آرزو (به احتمال زیاد آزرو) نیز یاد می کنند، در روستای اری در بخش بند پی شرقی و در سی کیلومتری جنوب شرقی بابل  در میان یک دره زیبای جنگلی و در مجاورت رودخانه واقع شده است و مجموعه ای طبیعی و بی نظیر را به گردشگران عرضه می نماید.آب معدنی فیروزه ای رنگ در دل جنگل های سبز، منظره ای را خلق کرده که در دیگر نقاط کمتر دیده شده است. آب با جوشش از دل زمین استخر کوچکی را پدید آورده که به خاطر ترکیبات گوگردی برای بیماری های جلدی، روماتیسم و درد مفاصل بسیار مفید است.

چشمه آبگرم ازرو از اولین مناطقی بوده که زمینه جذب گردشگران را فراهم نموده است. روستاهای بندپی بابل و به ویژه روستای آری دربندپی شرقی نیز با توجه به شرایط اقلیمی، جاذبه های طبیعی، پوشش گیاهی متنوع، زمین های زراعی پلکانی، چشمه ها ورودهای دائمی و مهمتر از همه فرهنگ و آداب روستایی به عنوان میراث کهن و یادگاری ارزشمند از آباء و اجداد و نیاکان به شمار می رود، همچنین ده ها جاذبه طبیعی، فرهنگی و اجتماعی باعث شده این منطقه از پتانسیل بالایی در توسعه صنعت گردشگری برخوردار شود که در صورت همت مسئولان با مدیریت درست و برنامه ریزی صحیح میتوان آینده خوبی را برای رشد و شکوفایی گردشگری پیش بینی نمود.

مردم این منطقه در گذشته عقیده داشتند که آب این چشمه مقدس است و در آن ماری با تاج سبز رنگ وجود دارد که اگر شخص ناپاکی وارد این چشمه گردد، آسیب می بیند ولی امروزه چنین عقیده ای کمتر مورد توجه است و مردم به آن به عنوان یک چشمه معدنی گرم با مواد گوگردی زیاد با خاصیت درمانی برای بعضی بیماری پوستی نگاه می کنند.

آب چشمه آب گرم ازرو بوی گوگرد می دهد. ازرو یک چشمه جوشان با آب ولرم حدود ۳۷ درجه سانتیگراد گرما است و عمق آن حدود ۱۴۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر و  بعضی جاها ۱۶۰ سانتیمتر می باشد. از وسط آن آب مانند حباب های زیبا قل قل می خورد و بیرون می آید و کف این چشمه از سنگ های ریز تشکیل  شده که اگر جراحتی به پای فردی وارد شود معمولا دیر بهبود می یابد.

منبع wikipedia

آخرین اخبار

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دانستنی های سفر

Fashion

نتیجه‌ای پیدا نشد.

Events

نتیجه‌ای پیدا نشد.

Stories

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست