آبشار گزو

  1. ویزیت مازندران
  2. جاذبه های گردشگری
  3. آبشار گزو

آبشار گزو

استان مازندران دارای آبشارهای فراوانی است. اما تعداد محدودی از آن در دل جنگل قرار دارد. آبشار گزو از جمله آبشارهای مرتفع مازندران است که در دل ‌جنگل‌های هیرکانی واقع شده است. پایین این آبشار حوضچه‌ای قرار دارد که در فصول گرم بازدیدکننده‌ها در آن آب‌تنی می‌کنند. این محل به علت دسترسی مشکل، یکی از مناطق کمتر دیده شده استان مازندران محسوب می‌شود.

آبشار گزو ۵۳ متر ارتفاع دارد

مهمترین ویژگی آبشار گزو دیدنی و حیرت انگیز ، بلندای آن است که از ارتفاع ۵۳ متری درون دره‌ای می ریزد که به واسطه آن حوضی از آب زلال شکل گرفته است. وقتی نزدیک آن می ایستید و اندکی خیس می شوید، ناگهان و بی اراده چشمان خود را می بندید و خود را در بهشت تصویر می کنید به گونه ای که لذت این لحظات قابل وصف نیست، بویژه وقتی در فصل گرما به این مقصد دوست داشتنی سفر می کنید می توانید لذت این سفر را با یک آب تنی در این آب زلال تجربه کنید.وقتی ماشین خود را در پارکینگ امام زاده گزو پارک می کنید و با پای پیاده حدود دو کیلومتر به سمت دره منتهی به آبشار می روید، آرام آرام صدای این آبشار خروشان بیشتر به گوشتان می رود و هیجان رسیدن و رویت کردن آبشار تمام وجود شما را در بر می گیرد به گونه ای که برای رسیدن به مقصد نهایی تند تر گام بر میدارید.

مسیر دستیابی به آبشار گزو

از جاده فیروزکوه که سفر خود را به سمت مقصد آبشار گزو شروع کردید، بعد از عبور از پل سفید به سمت روستای جوارم راهی شوید. از روستای جوارم به سمت سد لفور بروید و با عبور از جاده خاکی نسبتا مناسبی که تقریبا ۱۵ کیلومتر است به جاده آسفالته ای در سمت شمالی سد البرز خواهید رسید. اندکی تامل کنید و از منظره ای پیش رو لذت ببرید و سپس با ادامه دادن مسیر به سمت غرب سد به روستای شرقلات می رسید که می توانید در این روستا اسکان داشته باشید و برنامه سفر خود را به امام زاده و آبشار گزو ترتیب دهید.

اما در کل دستیابی به این آبشار از دو راه ارتباطی امکان پذیر است: یک مسیر از لفور و در پشت سد البرز در جاده کارسنگ می باشد که باید ۲۳ کیلومتر جاده خاکی و جنگلی  را طی کرد تا به این منطقه رسید. مسیر دیگر نیز از جمشید آباد است که در ۵ کیلومتری زیرآب واقع است که در نهایت به همان راه لفور و کارسنگ ختم می گردد. در حدود ۲٫۵ تا ۳ ساعت (بسته به نوع وسیله نقلیه) طی کردن این مسافت زمان می برد. پس از طی این مسیر نهایتا به امامزاده گزو خواهید رسید که همان طور که گفته شد از آنجا مسیری بصورت پیاده روی با شیبی تقریبی شما را تا آبشار هدایت می کند و بعد از تقریبا یک ساعت و نیم عبور از جنگل به مقصد می رسید.

بهترین فصل سفر

بهترین زمان برای دیدن آبشار گزو فصول بهار و پاییز است. ولی در فصل تابستان هم زیبایی های و جذابیت های خاص خود را دارد اما فقط به دلیل اینکه رطوبت هوا در این فصل نسبتا زیاد است و شرجی بودن هوا ممکن است تا حدی آزار دهنده باشد و از لذت سفر تا حدی بکاهد.اما میتوان این خستگی را با آب تنی در حوضچه آبشار برطرف کرد.

چند توصیه و نکته مهم در سفر

در نظر داشته باشید که در این سفر حتما با خود حوله و لباس اضافه به همراه داشته باشید، همچنین به دلیل اینکه بخشی از مسیر نیاز به پیاده روی دارد، پس حتما کفش خوب و مناسب پیاده روی را فراموش نکنید، مناظر دیدنی اطراف لنزهای دوربین ها را به خود معطوف می کند، به گونه ای که حتی عکاس های آماتور را نیز مجذوب خود می کند و در نهایت مسیر رسیدن به آبشار فقط از عهده افراد دارای توانایی کامل ساخته است پس از همراه بردن اطفال و افراد ناتوان با خود بپرهیزید.

منبع snapptrip

آخرین اخبار

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دانستنی های سفر

Fashion

نتیجه‌ای پیدا نشد.

Events

نتیجه‌ای پیدا نشد.

Stories

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست