روستای شیخ موسی

  1. ویزیت مازندران
  2. جاذبه های گردشگری
  3. روستای شیخ موسی

روستای شیخ موسی در منطقه بندپی شرقی بابل و در ارتفاع نزدیک به ۲۵۰۰ متری از سطح دریا یکی از جذاب ترین و پرطرفدار ترین منظره ی ییلاقی استان مازندران است. همچنین در بالای روستا گنبدهای نقره ای زیارتگاهی با همین نام دیده می شود که منظره ی جالبی به عنوان نماد به این روستا داده است.این روستا  یکی از زیباترین ، سرسبز ترین و خوش آب هوا ترین مناطق ایران می باشد.در اطراف منطقه روستاهای کوچک دیگری نیز واقع شده اند که می توان به روستاهای لهه ، شالینگچال، نیراسم و…. اشاره کرد.

از جاذبه های دیدنی شیخ موسی نیز میتوان به دو آبشار زیبایی که در زیر کوه قرار دارد و جنگل انبوه و سرسبز اطراف و کوه های بزرگ و چشمه های آب معدنی و مکان های زیارتی و… اشاره کرد که بسیار چشم نواز  و قابل توجه است.

بقعه حاجی شیخ موسی

در این روستا دو بقعه حاجی شیخ موسی و امام زاده عبدالله قرار دارد که زائران و بیماران زیادی برای طلب حاجت از نقاط مختلف استان به  این مکان مراجعه می کنند.

حاج شیخ موسی از شاگردان امام ششم (ع) بوده که منشاء خدمات اسلامی و انسانی ارزنده‌ای بوده است. زیارتگاه ایشان در کنار بقعه امامزاده «عبدالله» قرار دارد.نام این روستا از همین شخص گرفته شده است.زیارتگاه نام برده در نقطه بالای روستا با گنبدهای نقره ای دیده می شود.

آبشار شیخ موسی

از جاذبه های طبیعی روستای شیخ موسی نیز میتوان به دو آبشار زیبایی که در زیر کوه قرار دارد و جنگل انبوه و سرسبز اطراف و کوه های بزرگ و چشمه های آب معدنی و… اشاره کرد که بسیار چشم نواز  و قابل توجه است.

این آبشار به ارتفاع ۱۸ متر در مسير رودخانه سجادرود كه از ییلاقات شلمجار و آب بندان سرچشمه مي گيرد در ضلع شمال غربي روستاي شيخ موسي در منطقه اي به ارتفاع ۱۶۹۶ متر بالاتر از سطح دريا واقع شده است . این آبشار زیبا در زمستان و پایيز پر آب بوده ولي در تابستان مقداري از دبی آب آن كاسته مي شود . شدت سرما در فصول سرد سال تا حدي است كه آبشار ، يخ مي بندد و قنديل هاي يخي در مسیر آبشار ساخته می شود .

منبع wikipedia

آخرین اخبار

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دانستنی های سفر

Fashion

نتیجه‌ای پیدا نشد.

Events

نتیجه‌ای پیدا نشد.

Stories

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست