آبشار ترز

  1. ویزیت مازندران
  2. جاذبه های گردشگری
  3. آبشار ترز

آبشار ترز ، تصویری از بهشت در استان مازندران در شمال ایران است. این آبشار با جلوه ای زیبا در دل جنگل های منطقه لفور حال و هوای دیگری به مازندران بخشیده است. در این جنگل صدای پرندگان بسیار دل انگیز است و ریزش آّبشار و رقص باد در شاخ و برگ درختان موسیقی دل نوازی سر می دهد.

آبشار ترز در روستای لفور در شهرستان سوادکوه قرار دارد. این آبشار در میان جنگل های ترز قرار دارد که از مناطق مرتفع منطقه لفور به شمار می رود. در گذشته، منطقه ترز، محل تردد مردم لفور به شیرگاه از طریق راه مالرو بود. همچنین از این راه به عنوان مسیر زمستانی جاده ابریشم نیز یاد شده است.

آبشار ترز در مسیر یکی از شاخه های فرعی رودخانه بابل رود واقع شده و در نهایت نیز به این رودخانه می پیوندد. این آبشار آهکی از گونه دم اسبی (Horsetail) می باشد و ۱۸ متر ارتفاع دارد.

این منطقه و آبشار ترز منطقه ای بکر بشمار می رود. در این جنگل پیاده ‌روی و طبیعت گردی بسیار دل انگیز و روح نواز است، عبور از میان درختانی که از دوره سوم زمین شناسی باقیمانده بسیار جالب و تماشایی است. دیدن درختان کهنسال راش، ممرز، لیلکی، انجیلی، ازگیل و… و آشنایی با گونه‌ های نادر گیاهی منطقه، حس زیبایی در انسان بوجود می آورد. نفس کشیدن در هوای پاک جنگل و عبور از مسیر رودخانه ها و گام برداشتن بر روی پل ها هیجان و لذت این سفر  را دو چندان می کند.

بهار و تابستان بهترین فصل سفر به این منطقه است.از اوایل خرداد ماه تا اواخر شهریور میتوان در آبشار مشغول به آب بازی و شنا شد و از خنکی آب لذت برد، اما باید دانست که در میانه تابستان هوای جنگل تا حدی شرجی است.ناگفته نماند که دیدن جنگل در فصل پاییز در ماه های مهر و آبان خالی از لطف نیست. به خصوص که در مسیر پیاده روی تا آبشار تعدادی درخت انجیلی وجود دارد که خزان زیبایی را به نمایش می گذارند.

و در پایان اینکه در مواقع بارندگی مسیر داخل جنگل بسیار لغزنده است و عملا دسترسی به آبشار ترز بسیار سخت خواهد بود.برای رسیدن به آبشار و در عبور از جنگل ، رودخانه بابلرود قرار دارد که برای گذر از آن پل چوبی وجود دارد.

منبع touristgah

آخرین اخبار

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دانستنی های سفر

Fashion

نتیجه‌ای پیدا نشد.

Events

نتیجه‌ای پیدا نشد.

Stories

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست