پل معلق بابلسر

پل معلق بابلسر آشنایی با پل قوسی شکل بابلسر

پل معلق بابلسر یا پل فلزی بابلسر یکی از جاذبه های گردشگری بابلسر است که تبدیل به نماد این شهر شده و جذابیت و نمای بینظیری به شهر بخشیده است.بابلسر از شهرهای استان مازندران است که قرار گرفتن آن در بین دریای خزر و رشته کوه های البرز نه فقط آب و هوایی باطراوت که مناظر طبیعی بکر و سرسبزی را هم برایش به وجود آورده است.

مهمترین جاذبه دیدنی اطراف بابلرود در بابلسر، پل معلق بابلسر است.بر روی این رود دو پل زیبا و دیدنی وجود دارد که یکی از آن ها تاریخی و قدیمی است و از جاذبه های اصلی و مهم این شهر به شمار می رود. ساخت این پل تاریخی به سال ۱۳۱۳ در دوره پهلوی اول برمی گردد، در آن زمان مهندسین آلمانی و سوئدی با همکاری هم این پل زیبا را بر روی رودخانه بابلرود ساختند تا ماشین ها بتوانند از روی این پل بین قسمت غربی و شرقی شهر رفت و آمد کنند. پل معلق بابلسر ۸۰ متر طول، ۸ متر عرض و ۱۶ متر ارتفاع دارد و اولین پل ماشین روی بابلسر است.

پل معلق بابلسر جذابیت بابلرود را چند برابر کرده و از آن جایی که راه ارتباطی بین بابلسر، فریدونکنار و محمود آباد است یکی از پرترددترین مسیرها به شمار می رود. اهمیت این پل به حدی بود که در سال ۱۳۸۶ به ثبت ملی رسید و بیشتر وقت ها در کنارش گردشگرانی را می بینید که به بازدید از این پل فلزی آمده اند. می توانید در مسیر رودخانه قایق سواری کنید و نمایی زیبا از پل را ببینید، پلی که پس از گذشت سال ها همچنان پابرجاست.

در سال های گذشته درباره در خطر بودن پل معلق بابلسر صحبت هایی شده بود و اینکه بهتر است با ساختن پلی دیگر بر روی این رودخانه این پل را برای جلوگیری از آسیب های احتمالی به دلیل تردد زیاد به پیاده رو تبدیل کرد.

منبع  wikipedia

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب مرتبط

پل قاجاری
پل محمدحسن خان پلی تاریخی از دوره قاجار
نمایی از قایق در ولشت
دریاچه ولشت دریاچه ای در دل کوه های منطقه کلاردشت

همراه ما باشید

Instagram
Telegram

جستجو در سایت

مازندران روی نقشه

تازه های دانستنی های سفر

تصاویر تصادفی

هفت آبشار درازکلا
فهرست